7 Юли, 2026

4 страни в ЕС бойкотират българските имигранти

 

Германският министър на вътрешните работи Ханс-Петер Фридрих и тримата му колеги настояват ЕС да вземесериозни мерки срещу т.нар. имиграция по бедност. Те о предлагат да се направят промени на европейско равнище, които да позволяват имигрантите, заловени в злоупотреба със социални помощи, да бъдат експулсирани без право на завръщане. Забраната за повторно влизане трябва да продължава достатъчно дълго, пише в писмото.

Трябва да се вземат всички мерки срещу имиграцията по бедност, като се ограничат последствията от нея и се борят причините, се казва още в писмото, за което днес съобщава германският вестник „Франкфуртер алгемайне цайтунг".

Министрите се оплакват, че имигрантите от България и Румъния оказват "значително напрежение" върху училищата, здравеопазването и социалните помощи. Призивът им е по идея на британския вътрешен министър Тереза Мей, а идеята за експулсиране без право на завръщане - на германския й колега Ханс-Петер Фридрих.

Писмото е пратено във вторник вечерта до Съвета на ЕС с аргумента, че директивата за свободното придвижване - основен принцип на ЕС, не трябва да е "безусловна".

Припомняме, германският вътрешен министър Ханс-Петер Фридрих бе сред основните противници за влизането ни в Шенген.

 

Сподели:
Зеленски отива на срещата на върха на НАТО още по-уверен в себе си и позицията на Украйна

Зеленски отива на срещата на върха на НАТО още по-уверен в себе си и позицията на Украйна

Източници отбелязват, че Зеленски отлага подписването на споразумение за сътрудничество със САЩ в производството на дронове, което разкрива нарастващата му увереност

Експлозии прозвучаха край хотела на Макрон в Сирия

Експлозии прозвучаха край хотела на Макрон в Сирия

Посещението на френския президент е знак за променящата се геополитическа ситуация в Сирия под ръководството на бившия командир на свързана с „Ал Кайда“ групировка Ахмед ал Шараа след падането на Башар Асад

Reuters: САЩ пренасят част от производството си на ракети в Европа

Reuters: САЩ пренасят част от производството си на ракети в Европа

Същевременно Raytheon и Lockheed Martin ще получат допълнителен производствен капацитет

Коментари (0)