7 Юни, 2026

40 хиляди души на протест срещу Тръмп, омразата и расизма в Бостън

40 хиляди души на протест срещу Тръмп, омразата и расизма в Бостън

Демонстрации имаше в Портланд, Атланта, Далас, Хюстън, Мемфис, Ню Орлиънс. Най-масов обаче бе протестът в Бостън, където се събраха около 40 хиляди души, съобщава „Ню Йорк Таймс".

Десетки хиляди американци излязоха на протести под надслов на „Не на насилието" и „За свободното слово" в редица американски градове.

Протестите бяха провокирани от сблъсъците в Шарлътсвил, а протестиращите в Бостън излязоха с плакати "Не на Тръмп", „Не на ку-клукс-клан", „Не на расистка Америка", „Не на фашистити", „Не на нацистите", „Не и "Америка срещу омразата".

Шествието на протестиращите премина през много строг полицейски контрол с над 2000 полицаи. Имаше кратки сблъсъци, при които част от протестиращите се опитваха да се отскубнат извън определения периметър. В резултат около 30 души бяха арестувани, като шефът на полицията в Бостън лаконично обяви, че причината за задържането им е нарушаване на обществения ред.

Тръмп написа в своята страница в Туитър, че страната ще се „излекува“ благодарение на масовите протести.

„Страната ни е разделена от десетилетия. Понякога е нужен протест, за да се излекуваме. Ще се излекуваме и ще станем по-силни от всякога“, написа той.

Той добави, че „иска да аплодира демонстрантите против фанатизма и омразата в Бостън“

Сподели:
The Atlantic: „Мозъкът на Путин“ е разяждан от съмнения дали Русия ще преживее войната

The Atlantic: „Мозъкът на Путин“ е разяждан от съмнения дали Русия ще преживее войната

В Русия вероятно са останали само двама души, които все още искат да воюват с Украйна. В публикацията си Шустър се спира на личността на руския крайнодесен философ Александър Дугин

Дронове „разнесоха“ петролна база в Крим

Дронове „разнесоха“ петролна база в Крим

Горивната инфраструктура на окупирания полуостров остава една от основните цели на украинските удари.

Зеленски ще се срещне с Мерц, Макрон и Стармър в Лондон: медиите разкриха причината

Зеленски ще се срещне с Мерц, Макрон и Стармър в Лондон: медиите разкриха причината

Президентът на Украйна Володимир Зеленски ще проведе среща с лидерите на тези държави за обсъждане на военни въпроси.

Коментари (0)