Най-малко 40 души са загиналите и други 22 са изчезнали в резултат на наводненията, причинени от непрекъснатите проливни дъждове в Северен и Централен Виетнам, съобщава Националният координационен комитет за борба с последиците от природните бедствия.
Сред изчезналите е и журналист от държавната информационна агенция, който е бил отнесен от стихията, докато е правил репортаж в провинция Йен Бай.
Повече от 1,2 хил. жилищни сгради са били наводнени и унищожени от свлачищата, а пътищата продължават да са абсолютно парализирани. Хиляди местни жители бяха принудени да напуснат домовете си, бягайки от постоянно покачващото се ниво на водата.
Още от Свят
Буданов: Русия трябва да плати за всяко свое престъпление и да компенсира всяка гривна
По думите му Международният регистър на щетите за Украйна (RD4U) е започнал да приема заявления по нови категории
МО: От "Локхийд Мартин" информираха, че доставката на вторите 8 самолета F-16 Block 70 може да се забави до 2030 г.
Министър Стоянов е напомнил, че българската страна е изпратила запитване до САЩ за самолети F-16 втора употреба,
Руските спецслужби поръчали убийството на рапър в Полша
Самият Kyivstoner категорично отрича обвиненията на руската ФСБ , която го обвини, че организира и контролира логистиката по доставката на безпилотни апарати към Московска област