26 Април, 2026

48 души, 16 от които деца, загинаха в катастрофа в Уганда

48 души, 16 от които деца, загинаха в катастрофа в Уганда

Инцидентът е станал на 220 км северно от столицата Кампала
48 души, 16 от които деца загинаха, след като автобус се вряза в трактор, каращ без светлини през нощта в северната част на африканската държава Уганда, съобщават от Червения кръст, цитирани от БГНЕС.

Инцидентът е станал на 220 км северно от столицата на страната Кампала.

Уганда е страната с може би най-много катастрофи и инциденти по пътищата. Това се дължи на лошото състояние на превозните средства и пътищата, както и на навика да се шофира рисковано.

Повече от 9 500 човека са загинали там в инциденти по пътищата за периода между 2015 г. и 2017 г., според данни на транспортното министерство на страната, като според тях броят на загиналите се увеличава всяка година. 
Сподели:

Коментари (0)

Франция разполага свои военни сили в Кипър

Франция разполага свои военни сили в Кипър

„Франция е държавата членка на ЕС, с която имаме най-силно сътрудничество на всички равнища, като започнем от отбраната и сигурността“

В Румъния намериха още отломки от руски дронове

В Румъния намериха още отломки от руски дронове

„Подобни инциденти демонстрират пренебрежението на Руската федерация към международното право и заплашват не само безопасността на румънските граждани, но и колективната сигурност на НАТО"

Лидери от цял свят осъдиха стрелбата на гала вечеря с Тръмп

Лидери от цял свят осъдиха стрелбата на гала вечеря с Тръмп

Държавниците отхвърлят насилието и изразяват облекчение, че всички са невредими