Петима чешки граждани и техният таксиметров шофьор ливанец са в неизвестност в Източен Ливан, съобщи говорителка на чешкото външно министерство, цитирана от Ройтерс.
Цитиран от АП представител на ливанската полиция, пожелал анонимност, каза, че колата на чехите била открита днес на неколкостотин метра от контролно-пропускателен пункт на ливанската армия в град Кефрая - популярна туристическа дестинация. В автомобила им бил намерен куфар с техните паспорти и известна сума в ливански лири и евро. Агенция Ройтерс цитира ливански медии, според които в колата са намерени и фотоапарати.
Установен е собственикът на автомобила марка Киа - Мунир Таан от южноливанския град Набатия.
Бащата на таксиметровия шофьор е обявил днес сина си за изчезнал. Службите за сигурност са започнали разследване. Според полицейския представител е твърде рано да се каже дали шестимата са отвлечени.
Чешкото външно министерство знае кои са изчезналите чешки граждани, но няма да огласи тази информация, за да не пречи на разследването, каза говорителката Михаела Лагронова.
Представители на ливанското министерство на вътрешните работи засега не потвърждават факта на отвличане на чуждестранни граждани. Полицията е блокирала пътища и издирва изчезналите туристи.
Похищенията за откуп в Ливан в последно време зачестиха, особено в източната част на страната, граничеща със Сирия.


Коментари (0)