Турската полиция задържа 53 бивши служители на Истанбулската фондова борса за предполагаеми връзки с движението на Фетхуллах Гюлен, съобщи Reuters, като се позовава на данни от вестник Haberturk.
Прокуратурата издаде заповеди за задържането на 102-ма души като част от разследването срещу ФЕТО, сочена от Анкара като организатор на неуспешния опит за държавен преврат от юли 2016 г.
Полицейската акция е проведена на 70 адреса в търсене на заподозрени, които са били отстранени от длъжност след юлския пуч.
Още от Свят
В руската Държавна дума поискаха масирани удари не само по Киев, но и по летища и мостове
Слуцки оправдава призивите си с опит да бъдат „спрени влаковете със смъртоносно оръжие от Полша“.Според депутата Кремъл вече няма никакви „червени линии"
WELT: Войната навлиза в нова фаза, в която Русия се страхува от срив на фронта си
Руската армия вече няма явно предимство на фронта и все по-често отстъпва. Ударите по Киев се възприемат от много военни експерти като „акт на отчаяние“
Тръмп: Иран няма да получи облекчаване на санкциите в замяна на отказ от високообогатения си уран
Коментарите му идват в момент, когато Вашингтон и Техеран се опитват да постигнат споразумение за прекратяване на конфликта, който вече три месеца разтърсва Близкия изток