30 Януари, 2026

​Русия може да предостави държавен заем на Иран в размер от 5 милиарда долара

​Русия може да предостави държавен заем на Иран в размер от 5 милиарда долара

Русия може да предостави държавен заем на Иран в размер от 5 милиарда долара.  Според руския министър на промишлеността и търговията Денис Мантуров става дума за предоставянето на Иран на държавен кредит, който ще има гаранцията на правителството в Техеран. Ако всички документи бъдат подписани навреме, никак не е изключено във втората половина на 2016 година Москва да отпусне кредита на Техеран, възлизащ на 5 милиарда долара.

Договорката по отпускането на кредита на Техеран стана по време на посещението на президента Владимир Путин в Техеран на срещата на върха на държавите производители и износители на газ в света. Най-вероятно кредитът, който Русия ще отпусне на Иран, ще бъде свързан с обновяването на железопътната инфраструктура на страната, както и изграждането от руски компании на електростанции в Иран. Макар и в международен план в момента Русия и Иран да имат общи възгледи по кризата в Сирия, Москва следи внимателно амбициите на Техеран на газовия пазар, където двете държави са конкуренти. 

Сподели:

Коментари (0)

Сибига: МААЕ потвърди - руските атаки срещу украинския енергиен сектор са пряка ядрена заплаха

Сибига: МААЕ потвърди - руските атаки срещу украинския енергиен сектор са пряка ядрена заплаха

Ежедневните руски атаки срещу енергийната инфраструктура на страната не само излагат милиони украинци на зимния студ, „но също така оказват отрицателно въздействие върху ядрената безопасност в Украйна, доближавайки опасността от ядрена авария до ръба на превръщането ѝ в реалност“.

Гутериш: ООН всеки момент ще изпадне във финансов колапс

Гутериш: ООН всеки момент ще изпадне във финансов колапс

"И обстановката ще се влоши още повече в близко бъдеще.“ САЩ, ограничиха доброволното финансиране за агенциите на Организацията и отказват да внесат задължителните плащания в редовните бюджети и бюджетите за мироопазване.

Бившият водещ на CNN Лемън е арестуван за отразяване на протестите в Минеаполис

Бившият водещ на CNN Лемън е арестуван за отразяване на протестите в Минеаполис

„Дон Лемън беше задържан от федерални агенти снощи в Лос Анджелис. Неговата работа в Минеаполис, защитена от Конституцията, не се различава по нищо от това, което е правил през цялата си кариера“, каза адвокатът му