7 Декември, 2025

​ООН обяви: Боинг 777 е свален, това е престъпление

​ООН обяви: Боинг 777 е свален, това е престъпление

Катастрофата на малайзийския самолет в контролираната от проруските сепаратисти зона в Източна Украйна е бил свален и акцията може да бъде оприличена на „военно престъпление”, предаде AFP, позовавайки се на комисаря на ООН за правата на човека Нави Пилай.

„Предвид обстоятелствата това нарушение на международните закони може да се окаже равностойно на военно престъпление”, заяви Пилай, като подчерта, че ще бъде направено всичко, за да може отговорните за трагедията да бъдат предадени на правосъдието. Той представи в Женева доклад за ситуацията с правата на човека в Украйна.

„Задължително е да се проведе бързо, щателно, резултатно и независимо разследване по този случай”, заяви комисарят.

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.