30 Април, 2026

80 организации призоваха ООН да не приема Русия в Съвета за правата на човека

80 организации призоваха ООН да не приема Русия в Съвета за правата на човека

Над 80 хуманитарни организации призоваха днес страните членки на ООН да не приемат Русия в Съвета за правата на човека на световната организация. Причината е ролята на Москва в Сирия, предаде FP. Организациите, сред които "Хюман райтс уоч", предприеха тази инициатива няколко дни преди изборите за подновяване на 14 от 47-те членове на съвета. Русия, Хърватия и Унгария си оспорват две места, предвидени за Източна Европа. Те призовават държавите членки "да помислят дали ролята на Русия, която подкрепя и извършва военни действия, които са систематично насочени срещу цивилни хора и обекти, й позволява да бъде част от основната междуправителствена структура на ООН, отговаряща за правата на човека".

В петък Общото събрание на ООН ще избере 14 членове на съвета с тригодишен мандат. Той ще започне от 2017 година. Изборът се прави на регионален принцип, като кандидатите биват предварително определени от своя регион.

Сподели:

Коментари (0)

Експерт Ударите на Украйна по Русия  удрят лично Путин

Експерт Ударите на Украйна по Русия удрят лично Путин

"Тези огнени шоу-програми демонстрират слабостта на путинската власт пред цяла Русия“, обобщи Михаил Притула

Европа изстреля нова ракета с аналог на Starlink

Европа изстреля нова ракета с аналог на Starlink

Наличието на четири ускорителя вместо два дава на ракетата още по-голяма мощност, позволявайки ѝ да изведе в ниска околоземна орбита около 21.6 тона товар

Професор от екипа на Рейгън: Днес САЩ са изолирани! Тръмп е като Наполеон преди Ватерло  

Професор от екипа на Рейгън: Днес САЩ са изолирани! Тръмп е като Наполеон преди Ватерло  

"България също е изправена пред предизвикателството на конституционната реформа. Политиката често е изкуство на опита и грешката“, заяви проф. Фейн