17 Април, 2026

А. Меркел: Икономическите санкции срещу Русия изглеждат неизбежни

А. Меркел: Икономическите санкции срещу Русия изглеждат неизбежни

Германският канцлер Ангела Меркел обвини Русия, че нарушава международното право с интервенциите си в Украйна и подчерта, че разрешаването на украинската криза ще изисква търпение, предадоха световните агенции.

"Нищо не оправдава пряко или непряко участие на Русия в сраженията в Донецка и Луганска области. Действията на Русия поставиха под въпрос мирния ред в Европа и представляват нарушение на международното право", каза Меркел в реч пред германския парламент. 

"Потенциалните проблеми, които биха могли да възникнат между Москва и Киев заради сближаването на Украйна с Европа, не могат да бъдат основание за настоящата политика на Русия по отношение на тази страна", посочи Меркел. 

Тя подчерта, че нищо не може да оправдае анексирането на Крим от страна на Русия.

Меркел предупреди, че разрешаването на украинската криза ще изисква търпение и упорство и подчерта, че икономическите санкции срещу Русия изглеждат неизбежни. 

От началото на кризата в Украйна Меркел разговаря често по телефона с руския президент Владимир Путин. Неотдавна тя обсъди темата на двустранна среща с Путин в кулоарите на срещата на върха на Г-20 в Бризбейн. След тази среща тя обвини Русия, че подкопава мира в цяла Европа.

Сподели:

Коментари (0)

След серия забавени реформи Киев „отключи“ 3,2 млрд. евро от ЕС

След серия забавени реформи Киев „отключи“ 3,2 млрд. евро от ЕС

Украйна получава нов транш от ЕС по Механизма за Украйна след приемане на забавени реформи, въпреки пропуснати срокове и натиск от Брюксел и МВФ

Висш британски дипломат подава оставка заради скандала с Джефри Епстийн

Висш британски дипломат подава оставка заради скандала с Джефри Епстийн

Питър Мандълсън беше уволнен от поста посланик миналата година, едва месеци след назначаването му, след като документи, публикувани от комисия на американския Конгрес, разкриха нови подробности за връзките му със скандалния американски милионер

 10-дневното примирие между Израел и Ливан е факт, но вече има нарушения

10-дневното примирие между Израел и Ливан е факт, но вече има нарушения

Часове преди влизането в сила на примирието двете страни продължиха да си разменят удари, а след това ливанските власти съобщават за нарушения