"Това е вътрешна работа на Испания", поясни Таяни.
"Отстраненият от власт каталунски премиер Карлес Пучдемон не бяга от Северна Корея, нито пък от Венецуела. Той в момента се намира в Брюксел и се радва на всички права и свободи, както всеки един гражданин на 28-те", коментира председателят на Европейския парламент Антонио Таяни намерението на Пучдемон да поиска статут на политически имигрант.
Той отправи остри критики към водача на сепаратистите.
"Пучдемон наруши Конституцията на демократична Испания", категоричен бе Таяни.
Той заяви, че нито една от институциите на ЕС няма да се занимава със съдбата на Пучдемон.
"Това е вътрешна работа на Испания", поясни Таяни.
Още от Свят
Путин воюва с ръцете на бедните, наркоманите и затворниците
Не по-малко от 10% от контрактниците от окупирания Крим са затворници или хора, които се опитват да избегнат наказателно преследване. 5
Съпругата на Дмитрий Песков страда, че не я пускат в ЕС, иска над 2 милиона евро компенсация
Според Татяна Навка ограниченията нарушават основни права, сред които правото на човешко достойнство и правото на зачитане на семейния живот.
Спорът между демократите и Тръмп за санкциите срещу руския петрол поставя под заплаха подкрепата за Украйна
Още през следващата седмица Сенатът на САЩ може да гласува законопроекта. Преди това обаче той трябва да получи подкрепата на достатъчен брой сенатори