По информация на турските медии районът е отцепен и опасността от взрив е избегната.
До двете бензиностанции има и голяма болница. На лекарите и пациентите им е забранено да напускат сградата.
До момента няма данни за пострадали или загинали.
Има голяма вероятност пожарът в Polat Towers да е бил причинен заради 2-те банки в сградата. Става въпрос за Акбанк и Иш банкасъ, коментира кметът на община Шишли Мустафа Саръгюл.
Очевидци коментират, че огънят е тръгнал именно над помещенията на двете банки.
“Все още е много рано да се каже дали пожарът е избухнал заради Акбанк и Иш банкасъ”, лаконичен бе градоначалникът на Истанбул Кадир Топбаш.
{fcomment}
Още от Свят
Естония: Русия иска да пречупи духа на украинската нация
Противоречиви сигнали към Киев след забраната на Зеленски на руското анимационно филмче "Маша и мечока"
„По-добре би било, ако той беше на мястото на скелета“: Сибига заявява, че ще ускори края на войната
Единствената пречка пред мира остава Путин, което задължава Украйна да засили максимално усилията за постигане на мир, смята външният министър на Украйна
Войната с дронове между Украйна и Русия навлиза в критична фаза
Двете държави се състезават, за да видят коя може да построи по-бързи дронове в битката за надмощие в кървавия конфликт