23 Юли, 2026

Адвокатът на Тръмп: Може да го обвинят в лъжесвидетелстване

Адвокатът на Тръмп:  Може да го обвинят в лъжесвидетелстване
Доналд Тръмп и Рудолф Джулиани

Адвокатът на президента Доналд Тръмп Рудолф Джулиани призна пред CNN, че се опасява, че специалният прокурор Робърт Мълър може да обвини държавният глава в лъжесвидетелстване. 

По думите му, по време на разговора между Мълър и Тръмп ще бъдат засегнати две теми: сговор на предизборния щаб на президента с Русия и възпрепятстване на правосъдието.

Джулиани твърди, че по темата за Русия е "абсолютно спокоен, защото не е имало нищо подобно".

Безпокойство, обаче, предизвиква темата за възпрепятстване на правосъдието, доколкото решението ще зависи от "интерпретацията" на изявлението на Тръмп по повод уволнението на бившия директор на ФБР Джеймс Коми. 

"Именно в този случай президентът на САЩ може да бъде обвинен в лъжесвидетелство", смята юристът.

Припомняме, че през октомври 2016 година министерството на правосъдието на САЩ официално обвини Русия в проникване в сървърите на американски политически партии, а също така в намеса в процеса на президентските избори.

ЦРУ също официално заяви, че Русия се е намесвала в президентските избори с цел да помогне на Тръмп да победи.  В доклада на американското разузнаване се твърди, че президентът на Русия Владимир Путин лично е заповядал кампанията за намеса в американските избори.

Тръмп уволни Коми няколко дни след като той даде показания пред Сената за възможна намеса на Кремъл в изборите за президент на САЩ.

Сподели:
„Има нужда от нови идеи“, каза Рубио за Украйна след среща с Лавров

„Има нужда от нови идеи“, каза Рубио за Украйна след среща с Лавров

„Необходими са нови идеи“: Рубио направи изявление за Украйна след среща с Лавров

За първи път: Украйна свали руски изтребител с помощта на F-16

За първи път: Украйна свали руски изтребител с помощта на F-16

Киев върши „невероятна работа“ в развитието на собствената си отбранителна индустрия, изтъква американският генерал Дан Кейн

Лавров на срещата с Рубио: Доставките на оръжия за Украйна са неприемливи

Лавров на срещата с Рубио: Доставките на оръжия за Украйна са неприемливи

Според информацията на руското Министерство на външните работи, на среща с американския държавен секретар, руският външен министър е повторил, че Москва е готова за „политико-дипломатическо решение на конфликта“

Коментари (0)