3 Февруари, 2026

Албанци скочиха срещу македонците с български паспорти

Албанци скочиха срещу македонците с български паспорти

Кметът на албанския град Пустец Едмонд Темелко беше задържан незаконно от страна на македонската полиция, тъй като не е имало съдебна заповед за това. Това пише македонският журналист Драган Павлович-Латас в авторски текст, публикуван във вестник ”Вечер”. Според Латас грехът на Темелко бил, че на изборите е агитирал за ВМРО-ДПМНЕ, а македонците от Пустец са гласували за тази партия.

„Защо македонците, които са взели български паспорти могат да гласуват на избори, а македонците от Албания, които имат македонски паспорт, да нямат право на това”, коментира Латас. 

Сподели:

Коментари (0)

Кристалина Георгиева:  Глобалният растеж се запазва забележително добре на фона на огромните промени

Кристалина Георгиева: Глобалният растеж се запазва забележително добре на фона на огромните промени

"Но тази глобална устойчивост ще продължи да бъде подлагана на изпитания в следващите месеци и години", заяви тя

Невзоров: Путин се споменава „само“ около 900 пъти във файлове „Епстийн“

Невзоров: Путин се споменава „само“ около 900 пъти във файлове „Епстийн“

"Дори повърхностно гмуркане в тях доказа, че това вагинално-финансово блато е бездънно, безмерно и абсолютно интернационално. В него потъват всички... ", казва журналистът

Зеленски:  Реалистично е да се постигне достоен и траен мир

Зеленски: Реалистично е да се постигне достоен и траен мир

Изявлението дойде, след като президентът се срещна с украинския преговарящ екип преди поредния кръг от преговори за прекратяване на войната, който ще се проведе в Абу Даби