Най-малко един човек загина при падане на американски военен самолет F18 във Великобритания, предаде Би Би Си.
Инцидентът е днес станал край ферма в източноанглийското графство Кеймбриджшир, разположена близо до база на британските военновъздушни сили. На борда на летателния апарат е имало само един човек. По-късно бе съобщено, че жертвата е пилотът на изтребителя от военноморските сили на САЩ. Засега няма информация дали има пострадали. Местни жители разказват как са чули силен тътен и видели кълба дим на мястото на инцидента.
Още от Свят
СБУ порази производствен цех и хангари в руски самолетен завод, и петролен гигант на "Лукойл"
Потвърдено е поразяването на рафинерията „Лукойл-Волгограднефтепереработка“, едно от най-големите нефтопреработвателни предприятия в Русия с капацитет от приблизително 15 милиона тона петрол годишно
Крит пое глътка въздух след мащабните огньове, но активните огнища остават
Пожари продължават да горят и на островите Парос, Калимнос и Андрос в Егейско море, въпреки че и там обстановката се подобрява
Foreign Policy: Ударите срещу складовете на Wildberries проправят пътя за поражението на Русия
Това не е странна цел за украинските военни, въпреки че на пръв поглед може да изглежда така. Пазарът на компанията всъщност се е превърнал в един от ключовите канали за доставка на руска военна техника.