Американски военен хеликоптер се разби по време на учение във Флорида. На борда е имало 11 души, се казва в съобщение на американската армия, цитирано от АФП.
Няма информация за съдбата на екипажа – седем души от военноморската флота и четирима от екипажа на хеликоптера.
В момента текат издирвателните действия, съобщи говорителя Анди Боурлънд.
Операцията, част от която е бил летателният апарат, е рутинна и е в съвместно сътрудничество с военноморския отряд за специални операции в Северна Каролина.
Още от Свят
САЩ готвят нова ядрена стратегия за защита на съюзниците от Китай и Русия
В нея се оспорва установеният от десетилетия подход на САЩ към ядрените оръжия
Ген. Замир: Израелската армия ще продължи да действа изпреварващо в ивицата Газа
“Израелската армия ще продължи да действа проактивно и в съответствие с установения принцип: във всички ситуации да защитаваме селищата и жителите и да пазим тяхната сигурност"
В Москва погребаха генерал при засилена секретност - вероятно близък на ген. Чайко, който беше обект на атентат
Почетен караул, носещ знамето на руските Въздушно-космически сили, е съпровождал церемонията, но на гроба е имало знаме на Сухопътните войски