Американците поставиха рекорд по обем на покупките в интернет в четвъртък и петък, пазарувайки стоки и услуги за общо 7,9 милиарда долара, съобщи Ройтерс, като се позова на компания "Адоуб диджитъл инсайтс", която следи информацията за продажбите в 100-те най-големи електронни магазина в САЩ.
Тазгодишните продажби по интернет са със 17,9 процентни пункта повече, отколкото за същите два дни през 2016 г.
Телевизия CNN излъчи изявление на представители на най-голямата в света компания за електронна търговия "Амазон", които също се отчели рекорден обем на поръчките - само през първите 5 часа на Черния петък са били купени над 200 000 играчки.
В САЩ отстъпките по време на т.нар. Черния петък може да достигнат 90%.
Традицията да се правят големи разпродажби в петъка след националния празник Деня на благодарността в САЩ датира от XIX век.
Изразът "Черен петък" започнали да употребяват първи жителите на американския град Филаделфия, недоволни от огромните задръствания в града на този ден. Впоследствие изразът изгубил негативния си оттенък и започнал да се използва за най-големите за годината разпродажби, отначало в САЩ, а днес - в цял свят.
Според "Адоуб диджитъл инсайтс" през предстоящия Кибер понеделник се очакват продажби по интернет за общо 6,6 млрд. долара, което ще го направи деня с най-голям обем онлайн покупки в САЩ в историята.
Следете с Фактор
България
Дянков: За да влезем в еврозоната, ни трябва редовно правителство с редовен премиер,
- 10:02, 24 Ноември, 2024
Чичо доктор
Доц. Андрей Андреев: Присаждането на роговица спасява пациентите от слепота
- 09:52, 24 Ноември, 2024
България
Станислав Балабанов, ИТН: Не сме готови да подкрепим Атанас Атанасов
- 09:26, 24 Ноември, 2024
Още от Свят
Румъния избира президент
Кандидатите за президентския пост са 13
Британският министър Пат Макфадън: Русия е агресивна и безразсъдна в киберпространството
Кремъл е дал на „неофициални хактивисти“ картбланш за безнаказаност
Конференцията по климата: ООН одобри 300 млрд. долара за бедните страни
Споразумението от Баку увеличава сумата, която развитите страни трябва да предоставят - сега тя е не по-малко от 300 милиарда долара годишно до 2035 г.