"Ситуацията в Македония е много страшна, водата е помела всичко. Тук е апокалипсис. Още в момента, в който влязохме в Македония, видяхме отнесена цяла магистрала. Видяхме изоставени коли и камиони. Пометени в полето. Цялата настилка асфалт просто я няма. Цели квартали са пометени. Понеже няма ток, а питейната вода е заразена с отпадни води, не можеха да се заредят отводнителните помпи", разказа евродепутатът от ГЕРБ Андрей Новаков, който замина като доброволец за Скопие той пред "24 часа”.
Новаков е разочарован от реакцията на македонските власти, които не признали помощите, изпратени от България. За разлика от тях обаче обикновените хора се радвали на българските доброволци:
"Властите може да не отчитат помощта, но самото население ни е много благодарно. Спря ме днес, като излязохме от подземието, което обезводнихме, един македонски войник. И ме пита “Къде са българите?”. Ние с Георг (Георг Георгиев, депутат, председател на МГЕРБ) тъкмо бяхме излезли от подземието, целите в кал... Казваме: “Ние сме българите.” А той: “Вие ли сте?... Един народ в две държави сме ние...”
Още от Свят
Руска атака срещу търговски център в Кривий Риг, има много жертви
При отделен удар в Миколаивска област са загинали четирима души, - сред тях има три деца
Испанската полиция задържа трафиканти, превозващи мигранти от Сеута до Европа
Става дума за мрежа, която е търсела незаконни мигранти в Сеута, за да им предлага превозване до Иберийския полуостров срещу 9000 евро
ДАНС неутрализира мощен заглушител, потискащ GPS честотите в София - включително на летището
Устройството е било разположено в столичния квартал "Драгалевци", в строго охраняван комплекс