4 Май, 2026

Ангела Меркел: Още е рано за отмяна на санкциите срещу Русия

 Ангела Меркел: Още е рано за отмяна на санкциите срещу Русия

Германският канцлер направи индиректен опит да успокои ескалацията на напрежението в Донбас.

Още е рано за отмяна на санкциите срещу Русия, но въпросът може да бъде включен в дневния ред. Това каза  Ангела Меркел днес,предаде ТАСС, позовавайки се на нейно интервю за телевизия ARD.
„Отчитайки реализирането на Минските споразумения, за съжаление не“, каза тя, отговаряйки на въпрос дали не е дошло време за анулиране на санкциите. „Но ако напредваме в реализирането на Минските споразумение, то това, разбира се, ще се окаже в дневния ред“, отбелязва тя.
Меркел допълва, че подкрепя идеята на външния си министър Щайнмайер за възобновяване на контрола върху оръжията. 

Преди ден Меркел пък призова за нов баланс в ЕС.

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Новият мирен план на Иран е неприемлив

Тръмп: Новият мирен план на Иран е неприемлив

Това изявление той направи в коментар пред журналиста от израелското издание Kan News Натан Гутман

Мерц: САЩ са централни за НАТО въпреки различията в мненията

Мерц: САЩ са централни за НАТО въпреки различията в мненията

Канцлерът отговори с "няма връзка" на въпроса дали плановете на САЩ да намалят военното си присъствие в Германия имат нещо общо със спора между двамата лидери относно стратегията на Белия дом в Иран

Al Jazeera: Иран е предложил на САЩ триетапен план за прекратяване на войната

Al Jazeera: Иран е предложил на САЩ триетапен план за прекратяване на войната

Той включва задължение за ненападение, включително от страна на Израел, за да се гарантира, че конфликтът няма да бъде подновен.