12 Април, 2026

Арда, Тунджа и Марица пак потопиха Одрин

Арда, Тунджа и Марица пак потопиха Одрин

Одрин отново е под вода, след като нивата на три български реки чувствително повишиха нивата си след обилните снеговалежи. 

Очакват се още разливи по долините на Арда, Тунджа и Марица, предупреждават от Гражданска защита. Тунджа излезе от коритото си и заля арената, на която се провеждат традиционните мазни борби, а движението по два от мостовете е забранено заради опасност от инциденти, съобщава bTV.

Студеното и дъждовно време на Балканите се отразява тежко в Одрин, от 2 дни заради валежите нивата на водните количества в Марица и Тунджа се покачва постоянно.

Цитиран е областният управител Дурсун Али Шахин, който посочва като причина за поредното наводнение река Арда в Кърджалийска област.

„Българските власти ни уведомиха, че в близките дни ще се наложи отварянето на шлюзите на хидросъоръженията, тъй като водоемите по река Арда са пълни над 90%. Това означава, че водният приток в Тунджа и Марица ще се увеличи силно, но все пак не очакваме кризисна ситуация като предишната”, казва управителят Шахин.

Той е разпоредил полицейски постове по рисковите мостове, които предупреждават шофьорите да бъдат внимателни.

Управителят на Одрин казва още, че тепърва предстоящото снеготопене по българските реки ще предизвика мощен воден приток и нова опасност от наводнения. Той се позовава и на прогнозите на метеоролозите, според които се очакват обилни дъждове в следващите дни.

Сподели:

Коментари (0)

Падането на Орбан ще разклати режима на Вучич

Падането на Орбан ще разклати режима на Вучич

Сърбия е нащрек в очакване на унгарските парламентарни избори от 12 април

В Генералния щаб на ВСУ обявиха правилата си за действия по време на великденското примирие

В Генералния щаб на ВСУ обявиха правилата си за действия по време на великденското примирие

Всяко изстрелване от руската армия на ракети или ударни безпилотни летателни апарати по украинска територия също ще получи огледален отговор.

Тръмп: Най-големите танкери в света пътуват към САЩ, за да се снабдят с най-добрите и най-"сладки" петрол и газ

Тръмп: Най-големите танкери в света пътуват към САЩ, за да се снабдят с най-добрите и най-"сладки" петрол и газ

Изявлението му идва на фона на среща между американски и ирански представители в Исламабад, насочена към прекратяване на шестседмичния конфликт между двете страни.