25 Юни, 2026

Атакуваха с кола-бомба многонационалните сили в Афганистан

Атакуваха с кола-бомба многонационалните сили в Афганистан

От Министерството на отбраната съобщиха, че няма пострадали български военни.

Атентатор самоубиец се вряза с кола-бомба в автоколона на многонационалните сили в южната афганистанската провинция Кандахар, съобщават световните агенции.

Според полицейски източници някои от превозните средства са били напълно унищожени и може да има жертви и сред военните. Официални данни за загинали и ранени обаче на този етап няма, предаде бТВ.

От Министерството на отбраната съобщиха, че няма пострадали български военни.

Терористичният акт е извършен на разстояние над 11 км от базата, в която е дислоциран нашият военен контингент.

Според телевизия "Толо” атаката е била извършена близо до база на многонационалните сили. Агенция "Паджуок” твърди, че четирима терористи са били ликвидирани при опит да ударят конвоя.

По-рано днес най-малко осем афганистански полицаи бяха убити при нападение на талибаните в западен Афганистан.

Сподели:
Тръмп: САЩ са готови и способни да помогнат на Венецуела след двете земетресения

Тръмп: САЩ са готови и способни да помогнат на Венецуела след двете земетресения

„Наредих на всички агенции на нашето правителство да се подготвят да действат бързо"

Туск призова за европейско единство срещу цивилизационната конфронтация на Русия и Беларус

Туск призова за европейско единство срещу цивилизационната конфронтация на Русия и Беларус

Туск подчерта, че Полша ще направи всичко възможно да защити единството на Европа в подкрепата за Украйна

Мощно земетресение е регистрирано в Япония -  6,9 по Рихтер

Мощно земетресение е регистрирано в Япония - 6,9 по Рихтер

„В момента няма информация за човешки жертви, но ще продължим да наблюдаваме и оценяваме ситуацията по отношение на щетите"

Коментари (0)