Анис Амри – нападателят, който отне живота на 12 души във федералната германска столица Берлин, е бил известен на властите с 14 различни самоличности, съобщава "Франкфуртер алгемайне цайтунг", цитиран от Фокус.
Това става ясно от доклад на директора на регионалната криминална служба в провинция Северен Рейн-Вестфалия Дитер Шюрман, представен пред вътрешна комисия на местния парламент.
Всички органи на федерално и регионално правителства работят съвместно, за да съберат повече информация за тунизиеца, който извърши терористичен атентат в Берлин.
Междувременно стана известно, че след атентата Амри е прекарал известно време в Брюксел, където е бил заснет от охранителна камера на Северната гара.
Полицията разследва всички възможни връзки на атентатора, за да открие и потенциални съучастници и сподвижници.
Още от Свят
Киев: Русия е екзекутирала няколкостотин украински военни, предали се в плен
„Руснаците правят това съзнателно. Нещо повече – по наша информация това е разпространена практика, която се прилага от руските военнослужещи“, отбеляза Лубинец.
"Беше потресен, като разбра какво са свършили" - майката на момче, присъствало на убийството на Кузев и малтретирало непалци
"Осъзна какво е станало и много плака, успокоявахме се"
Социалните са получили сигнал за едно от децата, участвали в убийството на Георги Кузев
"Работи се със семейството от повече от 1 месец", съобщи социалният министър Наталия Ефремова