17 Януари, 2026

Австралия предотвратила шест терористични акта за по-малко от година

Австралия предотвратила шест терористични акта за по-малко от година

Властите в Австралия са предотвратели шест терористични нападения в периода от септември 2014 г. досега. Това обяви премиерът Тони Абът във видеобръщение към нацията.

"Подобно на много други държави, Австралия е изправена пред сериозна терористична заплаха. Откакто през септември миналата година равнището на терористична заплаха бе вдигнато от средно до високо, ние станахме свидетели на провокирани от терористи събития в Сидни и Мелбърн. Освен това, благодарение на нашата полиция и спецслужбите, бяха предотвратени шест терористични акта", подчерта премиерът.

Той подчерта, че парламентът е приел нови закони, които разширяват правомощията на полицията, а правителството увеличи финансирането на антитерористичните агенции.

Сподели:

Коментари (0)

Китайският изтребител J-15 има скрита „ДНК“ на руската армия

Китайският изтребител J-15 има скрита „ДНК“ на руската армия

J-15 е създаден на базата на съветския Су-33 и е оптимизиран за самолетоносачи със система STOBAR. Самолетът дълго време страдаше от постоянни недостатъци, но това вече се променя

САЩ получиха покана за военни учения на НАТО в Гренландия

САЩ получиха покана за военни учения на НАТО в Гренландия

Генерал-майор Сьорен Андерсен подчерта, че ученията са свързани със „случващото се в Украйна“, като уточни, че досега не е наблюдавал присъствие на руски или китайски кораби в близост до арктическия остров

Наследникът на Рамзан Кадиров катастрофира жестоко и е в тежко състояние

Наследникът на Рамзан Кадиров катастрофира жестоко и е в тежко състояние

„Пътищата към болницата са затворени, тъй като там е докаран Адам, той се намира в реанимация в безсъзнание, както се говори. Какво точно е състоянието на сина на Кадиров, не знаем със сигурност“, разказва събеседник от Грозни