18 Март, 2026

Б. Борисов: Призовах македонските лидери да проявят разум и да загърбят чувствата си

Б. Борисов: Призовах македонските лидери да проявят разум и да загърбят чувствата си

Лидерът на ГЕРБ посочи, че когато има такова напрежение се подават оставки.

"Използвах личните си контакти", добави още той на въпрос за среднощните разговори с македонски лидери, без да уточнява имена.

"Не е нужно да се взимат допълнителни мерки по границата ни за момента", добави той.

"Българският етнически модел на толерантност е много приемлив. Премине ли се границата се стига до тежко напрежение. Трябва ни стабилност, за да може с твърда позиция от всички институции да не допускаме намеса във вътрешните рабпти на България. Трябва да управляваме така, че от чужбина да не искат да ни дават акъл", каза Борисов.  

"Цялостта на Македония и пътят й към ЕС и НАТО е жизнено важна за България. Призовал съм ги да проявят разум и да загърбят чувствата си един към друг. Важно е да си свършат работата", добави лидерът на ГЕРБ.

Сподели:

Коментари (0)

Пропагандист на Кремъл взриви руснаците: Путин е военен престъпник и крадец

Пропагандист на Кремъл взриви руснаците: Путин е военен престъпник и крадец

Иля Ремесло подкрепяше войната срещу Украйна, но се разочарова от Путин. За последен път толкова открито диктаторът в Русия беше критикуван от Игор Гиркин-Стрелков и Алексей Навални.

Моджтаба Хаменей: Убийците на Лариджани ще платят цената

Моджтаба Хаменей: Убийците на Лариджани ще платят цената

"Без никакво съмнение убийството на една такава личност говори за нейната значимост", се казва в изявлението на върховния лидер на Иран

САЩ и Израел удариха най-голямото газово находище в света,  Иран обеща да отговори на атаката

САЩ и Израел удариха най-голямото газово находище в света, Иран обеща да отговори на атаката

То играе решаваща роля за снабдяването на Иран с газ и има съществено значение за световния газов пазар