22 Юни, 2026

Българи координирали банда, обрала 1 млн. долара в Австралия

Българи координирали банда, обрала 1 млн. долара в Австралия

Българска банда е координирала кражбата на над 1 милион долара от банкомати в Австралия, пише "Гардиън", като се позовава на полицията в австралийския щат Куинсланд. Трима нейни съучастници ще бъдат изправени пред щатския съд, съобщи "Фокус".

49-годишен бивш инструктор по гмуркане вероятно е ръководил местна група, която е крала данни от банкоматите в три щата – Куинсланд, Нов Южен Уелс и Виктория. Данните да били използвани за направата на фалшиви карти, с които в България са били теглени пари. Съучастници на българската банда са били и двама бивши мотористи. Групата се е предрешавала с бради и перуки по време на акциите си.

Според следователите 49-годишният заподозрян е изпратил 540 хиляди долара в България само в периода 2009-2014 година. Разкритието е направено след 7-месечно разследване.

Сподели:
Бивш разузнавач от КГБ: Путин може да нападне България

Бивш разузнавач от КГБ: Путин може да нападне България

"Ако Украйна сега получи достатъчно американско оръжие, тя реално може да освободи Херсонска област, Запорожка област и Крим", казва той

Крах на енергийния гигант на Русия: акциите на „Газпром“ се сринаха до нивото от 2009 година

Крах на енергийния гигант на Русия: акциите на „Газпром“ се сринаха до нивото от 2009 година

Отбелязва се, че книжата на компанията са под натиска на няколко негативни фактора едновременно:

Оставката на Стармър: Срещата между ЕС и Великобритания е под въпрос

Оставката на Стармър: Срещата между ЕС и Великобритания е под въпрос

Разговорите трябваше да се състоят между Киър Стармър, председателя на Еврокомисията Урсула фон дер Лайен и председателя на Европейския съвет Антонио Коща

Коментари (0)