14 Август, 2026

Българин застава начело на Viber

Българин застава начело на Viber

Българин Атанас Райков е назнчачен за Генерален мениджър на популярната компания Viber за Централна и Източна Европа.

В момента компанията, която има повече от 600 милиона уникални потребители в света. Централна и Източна Европа се нарежда в топ три на регионите в света. Разширяването на бизнеса е част от стратегията на Viber за увеличаване и утвърждаване на потребителите си в региона като използва специално разработен маркетинг подход.

„Наблюдаваме изключителен ръст в държавите от Централна и Източна Европа и искаме да надградим постигнатото като въведем локализирана маркетингова стратегия и съдържание за милионите потребители на Viber в региона.", заяви Марк Харди, Главен маркетингов директор на Viber.

Атанас Райков се присъединява към Viber след 10 години опит, през които той е отговарял за търговската стратегия по отношение на мобилните услуги и услугите с добавена стойност в най-голямата телекомуникационна компания в България. Освен това той има и ключовата му роля за разрастването и затвърждаването на местната екосистема за стартъп бизнеса в страната - с фокус върху мобилните услуги.

В ролята си на Генерален мениджър, Атанас Райков се заема с предизвикателството да разрасне успеха на Viber в Централна и Източна Европа. Първоначално усилията на компанията ще са насочени към България, Гърция, Сърбия и Унгария, водещи пазари от гледна точна на статистика и потенциала за развитие на 27 милионната база от потребители в региона.

Като част от стратегията си на взаимодействие с потребителите, Viber постоянно създава нови и развлекателни функции за тях - от разнообразни забавни колекции от дигитални стикери до дискусии в реално време - Public Chats, които дават възможност на потребителите да следят и взаимодействат с известни имена от шоу бизнеса, спорта, музиката и други.

Локализирането на съдържанието е важна част от стратегията за разрастване на компанията. Затова Райков ще работи върху създаването на партньорства на местно ниво, които да отговарят на нуждите на местната публика и които да постигнат целта на Viber да предоставя възможност на потребителите си да споделят по най-лесен и достъпен начин положителните моменти в техния живот всеки ден. „Само за няколко години Viber се утвърди като услуга благодарение на високото качество продукти, които предлага и като марка с приятелско отношение.", заяви Атанас Райков.

„Очаквам да допринеса за увеличаването на популярността на Viber в държавите от Централна и Източна Европа като работим върху популяризирането на всички функции, които компанията предлага, както и да намеря подходящи партньори, с които да създадем интересни изживявания за местните потребители."

Сподели:
МО: От "Локхийд Мартин" информираха, че доставката на вторите 8 самолета F-16 Block 70 може да се забави до 2030 г.

МО: От "Локхийд Мартин" информираха, че доставката на вторите 8 самолета F-16 Block 70 може да се забави до 2030 г.

Министър Стоянов е напомнил, че българската страна е изпратила запитване до САЩ за самолети F-16 втора употреба,

Руските спецслужби поръчали убийството на рапър в Полша

Руските спецслужби поръчали убийството на рапър в Полша

Самият Kyivstoner категорично отрича обвиненията на руската ФСБ , която го обвини, че организира и контролира логистиката по доставката на безпилотни апарати към Московска област

Русия отхвърли предложението на Турция за примирие в Черно море

Русия отхвърли предложението на Турция за примирие в Черно море

Говорителката на руското външно министерство Мария Захарова заяви, че Москва не вижда смисъл да се връща към схемата на т.нар. Черноморска инициатива от 2022–2023 г.

Коментари (0)