25 Януари, 2026

Български журналист "услужливо" задава въпроси в руското МВнР за санкциите

Български журналист "услужливо" задава въпроси в руското МВнР за санкциите

Борис Анзов

"Решенията за санкциите в ЕС се приемат с консенсус, затова позицията на една страна-членка, включително на България, може много неща да промени"заяви говорителката на руското външно министерство Мария Захарова.

Кореспондентът на българската "Медиа мост" Борис Анзов "услужливо" прочете на Захарова въпрос от сънародничка, чийто смисъл бе - не може ли Русия да наложи ответни санкции на по-богатите страни от ЕС.

"Това е такъв един народен въпрос, затова ще се постарая да отговоря по народен начин. Не съм убедена, че жителите знаят, че такива въпроси в ЕС се приемат с консенсус, независимо дали страната е богата или бедна", посочи Захарова.

"Ако народът на България, който ми задава такива въпроси, ги зададе и на своето ръководство защо се подкрепят антируските санкции, мисля, че много неща могат да се променят. От позицията на всяка страна зависи много. Но този въпрос не е към нас. Тези санкции не сме ги приемали ние, не ги и обсъждаме с нашите партньори", посочи тя.

Анзов е краен русофил. Преди време руски медии го рекламираха като ранен българин по време на войната в Сирия. Оказа се, че у нас никой не го познава, подвизава се в Русия и обслужва интересите на Кремъл. Преди дни пък Анзов подари на Захаррова за 3 март българска народна носия.   

Видеото можете да гледате ТУК

Сподели:

Коментари (0)

И Мелони изкритикува думите на Тръмп за ролята на НАТО в Афганистан

И Мелони изкритикува думите на Тръмп за ролята на НАТО в Афганистан

„Италианското правителство беше изненадано да чуе твърдението на президента Тръмп, че съюзниците от НАТО са „останали назад“ по време на операциите в Афганистан“, подчерта италианският премиер

САЩ напуснаха окончателно Световната здравна организация

САЩ напуснаха окончателно Световната здравна организация

В указ, подписан непосредствено след встъпването си в длъжност, Тръмп заяви, че САЩ се оттеглят от СЗО заради решенията, които организацията е вземала по време на пандемията от COVID-19 и други световни здравни кризи

WSJ: Федерални агенти застреляха още един човек в Минеаполис

WSJ: Федерални агенти застреляха още един човек в Минеаполис

В петък хиляди жители на Минесота протестираха при температури под нулата срещу засилването на имиграционните правоприлагащи мерки