17 Юни, 2026

Бан Ки-мун обърка Австрия с Австралия и шеговито се коригира, че в Австрия няма кенгура

Бан Ки-мун обърка Австрия с Австралия и шеговито се коригира, че в Австрия няма кенгура

Генералният секретар на ООН Бан Ки-мун приветства в австрийската столица Виена правителството на Австралия, предаде Франс прес.

"Благодаря по-специално на президента (на Австрия) Хайнц Фишер и на правителството на Австралия", заяви Бан, обърквайки английските думи "Острия" (Австрия) и "Острейлия" (Австралия).

Малко по-късно той сам се коригира, отбелязвайки шеговито, че в Австрия няма кенгура.

Генералният секретар на ООН бе в австрийската столица за колоквиум за страните анклави, а след това присъства на концерт на победителя на Евровизия 2014, брадатия травестит Кончита Вурст.

Именно по време на концерта Бан Ки-мун се присъедини към Кончита Вурст, призовавайки да се сложи на край на предразсъдъците, базирани върху сексуалната ориентация, съобщи Асошиейтед прес.

По-късно Бан Ки-мун заяви пред репортери, че ще продължи да се бори срещу трансфобията и хомофобията.

Генералният секретар на ООН отбеляза, че се обявява категорично за равенство, преди да цитира израза: "Не могат да ни спрат", произнесен от Вурст на тазгодишния песенен конкурс "Евровизия". Вурст спечели конкурса с песента си "Rise Like a Phoenix".
Източник: БТА

Сподели:
Ирански танкери с петрол напуснаха зоната на американската блокада

Ирански танкери с петрол напуснаха зоната на американската блокада

Платформата TankerTrackers, проследяваща пратки и складови наличности на петрол чрез сателитни данни, допълва, че по-късно и трети танкер на NITC също е напуснал обозначената зона

Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета  "Пейтриът“

Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“

"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Лин Цзян не отговори на въпроса дали Китай оказва някаква подкрепа на Русия във войната срещу Украйна.

Коментари (0)