19 Юни, 2026

Белгийски политик се самоуби заради дело за изнасилване

Белгийски политик се самоуби заради дело за изнасилване

Популярният белгийски политик Стив Ставерт се самоуби, след като властите поискаха да го изправят на съд за изнасилване. 60-годишният бивш лидер на фламандската соцпартия и бивш министър и управител на провинция Лимбург бе изваден късно в четвъртък от плавателен канал, след като изчезна 17 часа по-рано. Велосипедът и негови дрехи са открити край канала близо до Хаселт, Източна Белгия.

Смята се, че Ставерт е посегнал на живота си само няколко часа след като бе съобщено, че ще бъде изправен пред открит процес. Политикът бе подозиран в изнасилване на жена, която отвел в офиса си след запис на популярно тв предаване.

Той ѝ предложил вечеря и да гледат заедно шоуто. Според жертвата тогава я насилил. Ставерт казал на следователите, че сексът бил по взаимно съгласие. Искът е подаден 4,5 г. след инцидента.

Бившият политик, който се оттегли от постовете си през 2009 г., бил изненадан, че разследването е толкова напреднало и делото ще се гледа до месеци.

Сподели:
Пак разгромиха руските войски при легендарната Мала Токмачка, щурмували с мотоциклети и лопати

Пак разгромиха руските войски при легендарната Мала Токмачка, щурмували с мотоциклети и лопати

В Пологовския район на Запорожка област окупатори не успяват да превземат това село вече четири години въпреки многобройните щурмове

 Навальный LIVE:  Ето как  Кремъл пренаписа жалката биография на Путин

Навальный LIVE: Ето как Кремъл пренаписа жалката биография на Путин

"Наследникът на Елцин бил, нека бъдем честни, незабележим служител на службите, който до този момент не се бил отличил с никакви постижения и не бил запомнен с нищо", разказва водещият

The Telegraph: Украйна взема надмощие във войната, а това поставя Запада под удар

The Telegraph: Украйна взема надмощие във войната, а това поставя Запада под удар

Според Кофлин руската армия губи всеки месец около 30 000 души убити и ранени, а икономиката изпитва все по-силен натиск заради продължителната война

Коментари (0)