26 Декември, 2025

Белгийски синдикати скочиха срещу политиката на Шарл Мишел, излизат на протест

Белгийски синдикати скочиха срещу политиката на Шарл Мишел, излизат на протест

Брюксел очаква днес по улиците си хиляди демонстранти срещу дясноцентристкото правителство на министър-председателя Шарл Мишел.

Това е 15-ият протест за двете години на управлението му. В единна акция синдикатите се обявяват срещу намерението на френскоезичния либерал Мишел да повиши пенсионната възраст на 67 години както и индекса на инфлацията, при който възнагражденията се повишават.

Професионалните съюзи са недоволни и от степента, в която четирипартийният кабинет на Мишел възнамерява да премести данъчната тежест от труда върху капитала.

Те ще настояват и за ранно пенсиониране на работниците с тежки условия на труд.

Полицията и градските власти в белгийската столица предупредиха за големи задръствания заради демонстрацията.

Мишел оглавява коалиционно правителство с още три дясноцентристки фламандски партии. Той се постави за цел да свие бюджетния дефицит на страната и да намали публичния дълг, който стигна 106 на сто от брутния вътрешен продукт.

Сподели:

Коментари (0)

Киев: Франция, Германия, Турция и Великобритания са  готови да изпратят военни контингенти в Украйна

Киев: Франция, Германия, Турция и Великобритания са готови да изпратят военни контингенти в Украйна

Това заяви в интервю съветникът на Офиса на президента на Украйна Михаило Подоляк

Путин бълнува за съвместно управление със САЩ на Запорожката АЕЦ без участието на Украйна

Путин бълнува за съвместно управление със САЩ на Запорожката АЕЦ без участието на Украйна

САЩ уж са изразили заинтересованост към оцентралата като обект за добив на криптовалута

Удар в сърцето на Русия: Украински дронове парализираха гиганта на 'Газпром' в Оренбург и запалиха Темрюк

Удар в сърцето на Русия: Украински дронове парализираха гиганта на 'Газпром' в Оренбург и запалиха Темрюк

Спецчастите 'Алфа' поразиха стратегически обекти на 1500 км от границата, като спряха преработката на милиарди кубични метри газ и прекъснаха енергийната връзка с Казахстан