Цветан Цветанов представи пред Бертил Венгер и основните приоритети на страната ни за предстоящото председателство на Европейския съюз
"Бойко Борисов формира стабилно правителство на базата на стабилна и работеща коалиция в кратки срокове и резултатът от управленските му умения е сериозният икономически растеж, който бележи България вече втора година", заяви международният секретар на Християн-демократическия съюз Бертил Венгер по време на работа среща с председателя на ПГ на ГЕРБ и заместник-председател на партията Цветан Цветанов.
По време на срещата беше обсъдена съвместната работа между ГЕРБ и ХДС по редица теми като сестрински партии в политическото семейство на Европейската народна партия.
Венгер поздрави Цветанов, че след предсрочните избори в България ГЕРБ е успяла в кратки срокове да структурира работеща коалиция, а Бойко Борисов да се утвърди като регионален и европейски лидер.
От своя страна заместник-председателят на ГЕРБ запозна международния секретар на ХДС с политическата обстановка в България и с финансовите и икономическите показатели, които страната ни постига.
Цветан Цветанов представи пред Бертил Венгер и основните приоритети на страната ни за предстоящото председателство на Европейския съюз.
Двамата разговаряха за предизвикателствата пред Западните Балкани и обсъдиха идеята за провеждането на регионална среща на страните от района, която да бъде подпомогната от фондация „Конрад Аденауер“ по темите, свързани с миграцията, сигурността и транспортните коридори.
В края на срещата заместник-председателят на ГЕРБ Цветан Цветанов покани международния секретар на ХДС Бертил Венгер да бъде гост на редовния конгрес на партията на 26 ноември в София. Двамата заявиха, че остават в контакт за съвместна работа между двете партии от семейството на ЕНП.
Още от Свят
Украински военни: Константиновка е почти унищожена, но не е обкръжена
Командирът на подразделението Kurt & Company Group от състава на 28-а отделна механизрана бригада „Рицарите на Зимния поход“ с позивна Курт заяви, че тежки сражения и престрелки се водят в целия град
Украйна загуби изтребител F-16, пилотът се е катапултирал
От украинските ВВС уточняват, че пилотът е в безопасност. Той е бил успешно евакуиран и транспортиран в медицинско заведение за прегледи и диагностика.
Newsweek: Нова мобилизация в Русия може да удължи войната, но няма да промени нейния изход
Руският опозиционер Михаил Ходорковски също смята, че новите мобилизирани няма да променят коренно хода на войната