29 Декември, 2025

Без нов брой на "Шарли ебдо", докато не се продаде 7 милионния тираж

Без нов брой на "Шарли ебдо", докато не се продаде 7 милионния тираж

Ръководството на френския сатиричен седмичник "Шарли ебдо" взе решение временно да прекрати издаването на нови броеве. 

Според френски медии тази мярка има за цел да създаде условия за успешна разпродажба на гигантския 7-милионен тираж на първия брой, излязъл след терористичното нападение над редакцията в началото на януари и убийството на водещи сътрудници на вестника.

В обръщение към читателите, качено днес на сайта на "Шарли ебдо", ръководството и колективът на вестника благодарят на читателите за тяхната "огромна подкрепа и съчувствие".

Според последни данниq тиражът на "броя на оцелелите при терористичната атака", както вече е известен този брой във Франция, вече надвишава 7 млн. Това е уникален случай в съвременната история на френските медии. 

Даже най-големите френски вестници през последните години рядко са превишавали тираж от половин милион. 

До атентата тиражът на "Шарли ебдо" не надхвърляше 60 хиляди.

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Без Нетаняху днес можеше да няма Израел, "Хамас" трябва да се разоръжи

Тръмп: Без Нетаняху днес можеше да няма Израел, "Хамас" трябва да се разоръжи

Президентът беше попитан за призива му към израелските власти да прекратят делото за корупция срещу Нетаняху.

Белият дом  съобщи за "положителен" телефонен разговор между Тръмп и Путин

Белият дом съобщи за "положителен" телефонен разговор между Тръмп и Путин

Изявлението на Ливит беше разпространено малко след като руският външен министър Сергей Лавров обвини Киев в "терористична атака" с дронове срещу резиденция на Путин.

Лавров обвини Украйна в атака срещу резиденция на Путин, Зеленски: Типична руска лъжа!

Лавров обвини Украйна в атака срещу резиденция на Путин, Зеленски: Типична руска лъжа!

"Ясно е, че вчера имахме среща с Тръмп. И е ясно, че за руснаците, щом с Америка нямаме скандал, а имаме прогрес - за тях това е провал."