21 Юли, 2026

Бежанци подпалиха лагера си в Словения

Бежанци подпалиха лагера си в Словения

Бежанци подпалиха лагера си в центъра на Словения. Причината, според офоциалните данни, е, че  не искали да чакат и бързали към Германия. Те скандирали „Отворете”, „Отворете”, след което палели палатките си, съобщава БТА.

Лагерът е бил създаден с цел да могат да си починат преди да потеглят по маршрута си на Запад. За по-малко от час мигрантите успели да подпалят почти всички палатки и само бързата намеса на пожарникарите е предотвратила по-сериозни инциденти и щети.

В началото охраната не е могла да разбере каква е причината за палежите. След това мигрантите са били натоварени в пет автобуса и изпратени за Австрия. Останалите бежанци са продължили да палят палатките. След опустошението лагерът е напълно неизползваем.

В момента в различни приемни центрове на територията на Словения има около 5000 мигранти. На границата между Словения и Австрия в момента цари всеобщ хаос. Полицията е вдигнала ръце, а около 5000 мигранти са тръгнали пеша към град Грац

Сподели:
Тръмп готви нова вълна от мита срещу 60 държави още тази седмица

Тръмп готви нова вълна от мита срещу 60 държави още тази седмица

Успоредно с това администрацията води и други разследвания, които могат да послужат като основание за въвеждането на още по-високи мита в бъдеще.

Христо Грозев: Сред приближени до Путин олигарси се обсъждат слухове за влошаване на здравословното му състояние

Христо Грозев: Сред приближени до Путин олигарси се обсъждат слухове за влошаване на здравословното му състояние

Той смята, че ограниченията засилват напрежението сред руските пропагандисти и стимулират журналисти от държавните медии да търсят възможност да напуснат системата и да работят в независими руски медии в чужбина

Вучич: Защо ме наричат Путин, а не Радев?

Вучич: Защо ме наричат Путин, а не Радев?

„В момента съществува възможност правителството и аз да подадем оставка и след 2 дни Народната скупщина да ме избере за министър-председател, ако имам мнозинство в парламента. Такава възможност съществува, но за мен това не е вариант."

Коментари (0)