15 Май, 2026

Безразборна стрелба в Мичигън: Седем убити

Безразборна стрелба в Мичигън: Седем убити

Американската полиция задържа нападателя, който уби седем души в град Каламазу в щата Мичиган при привидно безразборна стрелба.

Четирима души са убити в ресторант, а други двама в автокъща. При стрелбата има и трима ранени. В болницата е издъхнало 14-годишно момиченце, съобщи кореспондент на Нова телевизия.  Властите свързват атаките със стрелба, която избухна по-рано на паркинг и при която една жена бе тежко ранена.

Заподозреният за тази стрелба съвпада с описанието на този в ареста, съобщава местната полиция. Мотивите за стрелбата не са известни. "Това е трагична верига от събития за нашата общност и ние усърдно продължаваме разследването, за да потвърдим, че правилният човек е в ареста", написаха във Facebook полицията в град Каламазу.

Сподели:

Коментари (0)

Русия готви ракетно-дронови удари срещу „центрове за вземане на решения“ в Украйна

Русия готви ракетно-дронови удари срещу „центрове за вземане на решения“ в Украйна

„Специалисти от Главното разузнавателно управление на Министерството на отбраната получиха документи, показващи, че руснаците подготвят нови ракетни и безпилотни удари срещу Украйна, по-специално, както те посочват, срещу „центрове за вземане на решения.“

Съдят за хулиганство доставчика, който удари Ивайло Мирчев

Съдят за хулиганство доставчика, който удари Ивайло Мирчев

Той се е засилил с колата си срещу стоящия на пътя депутат, след което рязко натиснал спирачки и го подпрял с предницата на автомобила му.

ЕС одобрява условията по заема от 90 млрд. за Украйна

ЕС одобрява условията по заема от 90 млрд. за Украйна

Това приближава Киев до получаването на първия транш от над 9 млрд. евро още в средата на юни