24 Ноември, 2024

Бил ли е Тръмп подслушван от Обама?

Бил ли е Тръмп подслушван от Обама?

Огнян Даскарев  

 След забележителната реч на президента Тръмп пред двете камари на Конгреса, американската левица и нейните медии не изгубиха нито ден, за да омаловажат и замърсят ефекта на речта върху американците. Незабавно „Вашингтон пост" публикува сензационното съобщение, /откъде вестникът получи информацията?/ -  министърът на правосъдието Джеф Сешънс е излъгал под клетва Конгреса, че не се е срещал с руския посланик. Всъщност, министърът не излъга, а само отговаря точно на въпросите на двама сенатори, които го питат дали се е срещал  с руския посланик/руски официални лица във връзка с кампанията на Тръмп за президент. Повтарям: Сешънс отговаря САМО на този въпрос съвсем истинно и почтено, без да лъже., т.е. не е извършил нищо нередно. Въпреки това, съвсем почтено се оттегли от разследването на Конгреса за въображаемите връзки на Тръмп с Русия.  Иначе Сешънс се е срещал два пъти с руския посланик, заради задълженията си на член на Военната комисия на Конгреса. Едната среща е била в присъствието на двама полковници от американската армия. Да се мисли, че Сешънс, който е тежък консерватор, е заговорничил с Русия против САЩ, е

чисто безумие,

 но налагано с истерия от левичарските медии. Истерията, естествено беше подета от левите и „десните" с големите кавички по света и у нас.

 Последваха забавни реакции. Clair McCaskil, сенатор от левицата, също член на Военната комисия, гръмогласно заяви, че тя също е член на тази комиси, но никога не се е срещала с руския посланик, обвини Сешънс в лъжа и поиска той да подаде оставка. Само че, веднага се появиха снимки на същата с руския посланик на официално среща, тя беше принудена да се извинява, като се оказа, че именно  тя лъже. Същото се случи с Нанси Пелоси и Чък Шумър, видни дейци на левицата, които ожесточено нападнаха Сешънс, но се оказа, че и те са снимали на официални срещи с руски официални лица. Пелоси със същия посланик и Медведев, тогава  президент на Русия, а Шумър дори се снимал със самия Путин, двамата в много добро настроение. Но и президентът Обама е бил близък приятел на въпросния руски посланик – той го е посетил 22 /двадесет и два пъти/ в Белия дом!

 Сешънс постъпи почтено, като се оттегли от разледването, за разлика от министъра на правосъдието на Обама, Лорета Линч. По време на разследването на Х. Клинтън, заради аферата с имейлите, тя се срещна с Бил Клинтън на летището във Финикс, Аризона, което беше абсолютен скандал и безспорна причина за оставката и. Но левичарските медии успяха да потушат огромния скандал,  министърката остана на поста си,   и това естествено не предизвика вълнение  сред левите и „десните" по света и у нас.

 На  4 март т.г. президентът Тръмп отправи много сериозни обвинения против Обама – обвини го, че е подслушвал телефоните му преди победата на изборите. Обама незабавно отрече, и левите медии енергично го подкрепиха  с аргумента, че няма доказателства.

Но така ли е?

Майкъл Мукаси, бивш министър на правосъдието, на 5 март т.г. заяви(вж ТУК) http://www.newsmax.com/Politics/michael-mukasey-surveillance-not-wiretap-order/2017/03/05/id/776988/,  че през юни 2016   тогавашното министерство на правосъдието е поискало Тръмп да бъде подслушван. Искането е било въз основа на Foreign Intelligence Surveillance ACT,  FISA, Закон за наблюдение на чуждите разузнавания от 1978, заради предполагаемите връзки на кампанията на Тръмп с Русия. Искането е било отказано от съда, но през октомври 2016, Обама и хората му искат отново същото от съда, но с по-тесен обхват. Изявлението на Мукаси беше предшествано от обилна информация за това в десни сайтове.

Искането от октомври  м.г. е одобрено и така започва подслушването на Тръмп от Обама.

Президентът вече поиска това да бъде разследвано  от Конгреса, заедно с „руската" връзка, така че  ще видим резултата.

Но сега вече за непредубедените е ясно, че президентът не би отправил толкова сериозно обвинение към предшественика си, ако нямаше доказателства.

 Президентът също поиска многократно законодателите подробно да разследват как точно и откъде се появяват тези многобройни изтичания на информация в медии, враждебни към Тръмп. Точно това е огромният скандал, а не изцяло измислената връзка на Тръмп с Русия.

 Бившият шеф на всички тайни служби на САЩ, Джеймс Клапър на 5 март т.г. също отрече, че е имало подслушване на Тръмп. Но същият знаменателно заяви, че службите на Обама не са открили „доказателства" за сътрудничество между кампанията на Тръмп и Кремъл.

 Нека левите и „десните", които обвиняват Тръмп, да кажат кой американски президент на 26 март 2012 каза, като мислеше, че микрофоните са изключени, на руския президент Медведев: изчакайте резултата от изборите, тогава ще имам „повече свобода на действие" за добрите ни отношения. 

 Но наистина не знам как почти всички не разбраха очевидното – руснаците са хакнали Националния комитет на Демократическата партия, опитали са се да хакнат неуспешно и  сайта на десницата, републиканците, т.е. руснаците не са действали само против левицата. Съвсем не,  за да помогнат на Тръмп да стане президент, а само и единствено,  за да попречат на Х. Клинтън да стане президент.

 Защото,  както 99.99.99%  от всички световни анализатори, социолози, медии, политици,  Кремъл беше убеден, че именно Х. Клинтън ще победи Тръмп.

Сподели:

Румъния избира президент

Кандидатите за президентския пост са 13

Британският министър Пат Макфадън: Русия е агресивна и безразсъдна в киберпространството

Кремъл е дал на „неофициални хактивисти“ картбланш за безнаказаност

Конференцията по климата: ООН одобри 300 млрд. долара за бедните страни

Споразумението от Баку увеличава сумата, която развитите страни трябва да предоставят - сега тя е не по-малко от 300 милиарда долара годишно до 2035 г.