„Очевидно е, че Русия използва тежък икономически шантаж, за да принуди Украйна да промени политиката си." - пише Билд в профила си в Twitter.
Повод за постинга е изявлението на директора на департамента за икономическо сътрудничество към руското външно министерство - Александър Горбан, който заяви, че Русия няма да намали цената на газа за Украйна и че Киев трябва да избира между стремежа си към Европейския съюз и по-евтиния газ.
Изявлението му беше направено в интервю за агенция „Интерфакс" на 1 януари.
Министерството на външните работи на Украйна определи изказването на Александър Горбан като оскърбително.
Още от Свят
Общата европейска система за убежище влиза в сила от днес, какви са мерките
Европейският съюз направи реформа в системата за убежище, която има за цел затягане на мигрантските правила и използване на по-ефективни процедури на външните граници на Съюза
Откриха световното по футбол с пищна церемония
С три държави домакини, първенството се превърна в предизвикателство за сигурността. В първенството участват и държави, които са във война - Иран и САЩ.
В Крим става напечено: Бензиностанциите пресъхнаха, изчезнаха някои храни
Украйна засилва ударите с дронове по линиите за снабдяване на полуострова, който Русия отне от Киев през 2014 г. Местните власти наложиха режим на нормиране на горивото, като някои храни също започват да липсват