7 Април, 2026

Бивш съветник на Путин: Възможно е той да готви удар срещу Саудитска Арабия и Катар

Бивш съветник на Путин: Възможно е той да готви удар срещу Саудитска Арабия и Катар

Удар по военните, инфраструктурни и енергийни обекти на Саудитска Арабия и Катар са стратегическа операция, е въжделението на Путин, пише в блога си Иларионов.

Иларионов смята, че завземането от група руски военни части на сирийски позиции, рядко навременната и ефективна серия терористични атаки в Египет и Франция, срещата на Г-20, демонстрираният паралич на НАТО, придобиването на важен съюзник в лицето на Франция, бъдещият обмен на данни за военните операция срещу ИД, предложението за реструктуриране на украинския дълг и практическата проверка на действията на флота и авиацията в Близкия Изток – всичко това подготвя и прави възможно осъществяването на дългогодишна цел-стратегическа операция за нанасяне на масиран удар по военни, инфраструктурни и енергийни обекти на територията на Саудитска Арабия и Катар.

Сподели:

Коментари (0)

Джей Ди Ванс е на посещение в Будапеща за среща с Виктор Орбан

Джей Ди Ванс е на посещение в Будапеща за среща с Виктор Орбан

Посещението на вицепрезидента на Съединените щати идва в момент, в който социологическите проучвания разкриват, че опозиционните партии набират преднина пред партията на Орбан

Индия на път към енергийна независимост, разширява ядрената енергетика

Индия на път към енергийна независимост, разширява ядрената енергетика

Премиерът Нарендра Моди нарече проекта „решителна стъпка към използването на огромните ни запаси от торий“ – потенциално гориво за ядрени реактори

Тръмп: Проблемите ни с НАТО започнаха от Гренландия

Тръмп: Проблемите ни с НАТО започнаха от Гренландия

"Хартиеният тигър" отказа да ни помогне и в Иран, но освен Алианса ни отказаха Южна Корея, Япония, Австралия