12 Февруари, 2026

Бивш шеф на ЦРУ: Тръмп е руски агент, който не си дава сметка за това

Бивш шеф на ЦРУ: Тръмп е руски агент, който не си дава сметка за това

Кандидатът на републиканците за президент на САЩ Доналд Тръмп е "агент на Руската Федерация, без да си дава сметка за това". Това пише в коментарна статия във в. "Ню Йорк таймс" бившият началник на ЦРУ Майкъл Морел, предаде БТА, позовавайки се на АФП. 

"Ние от света на разузнаването, бихме казали, че руският президент Владимир Путин е вербувал Тръмп за агент на Руската Федерация, без той да си дава сметка за това", пише Морел, който е прекарал 33 години в ЦРУ. 

Морел припомня, че Путин е бил агент на руското разузнаване, имащ опит в напипването на слабите места у мишените си. 

"Той знае и как да използва най-добре тези слаби места. Така например по време на първичните избори на републиканците Путин е отправял комплименти към Тръмп и последният е реагирал така, както е предвидил Путин", пише Морел. 

Той напомня, че Тръмп нарече руския президент велик лидер и че призова руските разузнавателни служби да шпионират Клинтън. 

"Тръмп дори постави под въпрос американския ангажимент в НАТО в случай на руска агресия срещу балтийска държава", припомня Морел. 

Бившият шеф на ЦРУ обвинява още Тръмп, че е подкопал сигурността в страната, като е призовал за забрана на влизането на мюсюлмани в САЩ. 

"Това засили риториката в пропагандата на джихадистите, които твърдят, че борбата с тероризма е в действителност война срещу исляма", смята Морел. 

Сподели:

Коментари (0)

"Росатом" май лъже: Можем да управляваме Запорожка АЕЦ

"Росатом" май лъже: Можем да управляваме Запорожка АЕЦ

Русия пое контрола над най-голямата атомна електроцентрала в Европа през 2022 г. И шестте реактора тип ВВЕР-1000 на централата в момента са в режим "студено спиране"

Президентът на Полша: Не бързам да сядам на масата с престъпника Путин

Президентът на Полша: Не бързам да сядам на масата с престъпника Путин

„Отговорих, че ще седна на масата с когото и да било, ако това се налага от интересите на Република Полша“, заяви той

Сърбия се присъедини към санкциите на ЕС срещу няколко страни - не и срещу Русия и Беларус

Сърбия се присъедини към санкциите на ЕС срещу няколко страни - не и срещу Русия и Беларус

От всяка държава кандидатка се очаква да хармонизира външната и отбранителната си политика с тази на ЕС - трябва да бъде постигнато пълно съответствие към момента на присъединяването