17 Август, 2026

Бивш шеф от КГБ: Всеки руски град може да очаква тгерористични атаки в бъдеще

Бивш шеф от КГБ: Всеки руски град може да очаква тгерористични атаки в бъдеще
Александър Михайлов

"В рамките на дълъг период от време всеки един руски град може да очаква тгерористични атаки. Сигуррно конкретната атака е свързана с факта, че тогава президентът Путин беше в града", заяви пред бТВ бившият шеф на политическото контраразузнаване в КГБ генерал Александър Михайлов.

По данни на ФСБ през последната година са предотвратени над 20 такива терористични атаки.

"Това, което прави руската армия в Сирия за унищожаването на радикалните сили е върха на айсберга. Останалото е на раменете на органите на реда, които работят с обществеността. Ако спецслужбите получават информация за подозрителни хора, те трябва да вземат мерки", заяви той.

"Хората от Централна и Средна Азия са податливи защото техният мироглед се променя, когато са в чужбина и много често съвпада с мирогледа на терористичните организации-на радикалните групировки. В тази ситуация те дайстват успоредно, по свои стандарти, но позициите им са много близки", обясни Михайлов.

По думите му, няма връзка между терористичните атаки и въздушните атаки в Сирия.

"Известно време бях подчинен на Владимир Путин, по времето, когато служех в ФСС", разказа още той.

Сподели:
Турция планира да съкрати вноса на петрол през руски пристанища

Турция планира да съкрати вноса на петрол през руски пристанища

Данни от борсовата търговия разкриват, че през юли турската страна е получила около 900 тона петрол при 1,2 млн. тона през юни, като според експерти това се дължи на спада на вноса през черноморските пристанища на Русия

Forbes: На фона на рекордни загуби на Русия, се мисли за масова мобилизация

Forbes: На фона на рекордни загуби на Русия, се мисли за масова мобилизация

Meduza по-рано съобщи, че руски представители обсъждат възможността за провеждане на такава мобилизация след изборите за Държавна дума през есента

Ройтерс: Русия порази съоръжения в стоманодобивен завод на Украйна

Ройтерс: Русия порази съоръжения в стоманодобивен завод на Украйна

Руските сили удариха най-големия стоманодобивен завод в Украйна през нощта в индустриалния град Кривой Рог, родния град на президента Володимир Зеленски

Коментари (0)