Бившият премиер на Молдова Влад Филат е получил като подкуп над 25 млн. долара в брой, пише в материалите по делото, част от които са публикувани от електронния вестник Ziarul de garda, предаде агенция Infotag.
В протоколите от съдебно заседание са включени показанията на бизнесмена Илан Шор, на базата, на които се гради обвинението.
Шор твърди, че само в брой е дал на Филат над 25 млн. долара и 20 млн. леи.
Той е подал сигнал в Националния център за борба с корупцията на 13 октомври 2015 г., а на 15 октомври парламентът гласува свалянето имунитета на Филат и той беше задържан още същия ден.
Още от Свят
Тръмп със своя версия войната в Украйна - руски генерал пратил танковете в блатата и провалил победата на Путин
"Вместо да отиде директно в Киев и да сложи край на войната в първия ден, той решил да кара през полета и блата"
Без социални мрежи за тийнейджърите във Великобритания
Стармър заяви, че няма да прави компромис с безопасността и щастието на децата
Руските спецслужби се готвят за ерата "след Путин" - как арестът на Трабер напомня бунта на Пригожин
Системата, изградена от руския диктатор, не е способна да реагира на извънредни ситуации и сериозни кризи