5 Юли, 2026

Бившият съветник на Тръмп готов да проговори за руската афера срещу съдебен имунитет

Бившият съветник на Тръмп готов да проговори за руската афера срещу съдебен имунитет
Майкъл Флин

Бившият съветник на Доналд Тръмп по националната сигурност Майкъл Флин предложи на ФБР и парламентаристите, разследващи връзките на приближени на американския президент с Русия, да свидетелства в замяна на съдебен имунитет, съобщи в. "Уолстрийт джърнъл", цитиран от световните информационни агенции.

Предложението, отправено чрез адвоката на Флин към ФБР и комисиите по разузнаване в Камарата на представителите и Сената, за момента не е прието, уточнява на сайта си американският всекидневник, цитиран от Франс прес.

"Генерал Флин, разбира се, има какво да разкаже и много би искал да направи това, ако обстоятелствата го позволят", посочи в комюнике адвокат Робърт Келнър. В него той отбелязва, че бившият съветник води разговори със специалните комисии по разузнаване в двете камари на Конгреса, но подробности не се съобщават, посочва БТА.

Не е известно дали Флин е предложил да говори за специфични аспекти от времето, когато е работил за Тръмп, но фактът, че иска да си осигури имунитет, означава, че допуска, че може да си има неприятности с правосъдието, подчертава "Уолстрийт джърнъл".

Сподели:
Ким Чен Ун наблюдава изпитания на въоръжението на разрушителя „Кан Кон“

Ким Чен Ун наблюдава изпитания на въоръжението на разрушителя „Кан Кон“

Корабът претърпя сериозен инцидент през май миналата година, когато частично се преобърна по време на церемонията по спускането си на вода и беше повреден пред очите

NYT: Украйна превърна Крим в гигантски логистически капан – „няма къде да се скриеш“

NYT: Украйна превърна Крим в гигантски логистически капан – „няма къде да се скриеш“

Според изданието през последния месец украинските атаки са били насочени срещу мостове, пътища, системи за противовъздушна отбрана и радиолокационни станции

Зеленски след разговора с Тръмп: Има реална перспектива тази война да приключи

Зеленски след разговора с Тръмп: Има реална перспектива тази война да приключи

Украинският президент изрази надежда, че съвместните усилия на Киев, Вашингтон и съюзниците ще ускорят постигането на справедлив и траен мир.

Коментари (0)