23 Юли, 2026

Бившият US президент Картър: Дните са ми преброени

Бившият US президент Картър: Дните са ми преброени

"Дните ми са преброени. "Сега съм в ръцете на Господ, пред който се прекланям". Това заяви на пресконференция бившият американски президент Джими Картър и добави, че се чувства добре и спазва стриктно всичко каквото са му предписали лекарите.

Днес той бе прегледан от доктори, които установиха, че вече има четири ракови петна на мозъка.

Бившият президент каза, че ще намали работата си в Центъра "Картър", както и преподавателската си дейност в Emory University, предаде Си Ен Ен. Той разкри, че много хора от неговото семейство са починали от рак на панкреаса, включително баща му, майка му, брат му и двете му сестри.

В началото на август на Картър при хирургическа намеса е била отрязана част от черния дроб, който също е поразен от рак. Джими Картър бе 39-ият президент на САЩ и сега е на 90 години. Минава за един от най-слабите държавни глави в следвоенната история на страната. След като бе победен през 1981 г. от Роналд Рейгън, той се отдаде на хуманитарна и правозащитна дейност. Освен това многократно е бил определян за специален пратеник на Вашингтон в различни проблемни райони на света. Лауреат е на Нобеловата награда за мир. 

Сподели:
ISW: Кремъл се готви за безредици при мобилизация,  решението остава в ръцете на Путин

ISW: Кремъл се готви за безредици при мобилизация, решението остава в ръцете на Путин

В последния си доклад Институтът посочва, че Държавната дума е приела закон, позволяващ на руски граждани с присъди за престъпления, свързани с контрабанда на наркотици и организирана престъпност, да подписват договори с Министерството на отбраната

Тръмп: Ще приемем ядреното споразумение със Саудитска Арабия при едно условие

Тръмп: Ще приемем ядреното споразумение със Саудитска Арабия при едно условие

Американският президент обвърза ядреното споразумение със Саудитска Арабия с признаването на Израел от страна на кралството

Марко Рубио:  Искаме войната в Украйна да приключи

Марко Рубио: Искаме войната в Украйна да приключи

"САЩ са готови да предприемат действия. Готови сме да изиграем всяка възможна конструктивна роля, за да бъде сложен край ", заяви  държавният секретар

Коментари (0)