3 Април, 2026

Блокираните на летище „Чампино“ в Рим българи още търсят варианти за прибиране

Блокираните на летище „Чампино“ в Рим българи още търсят варианти за прибиране

Най-лошото е, че при отмяната на полета никой нищо не ни обясни и не даде информация, коментира пътник

Продължава търсенето на варианти за прибиране на сънародниците ни, които не успяха да излетят от Рим за България заради отменен полет на нискотарифната авиокомпания „Райън еър“ на летище „Чампино“. 35 души останаха да спят в хотел за сметка на превозвача, който обаче не им гарантира заминаване днес. Останалите потърсиха самостоятелно начин да се приберат. 

В предаването „Преди всички“ на БНР Владимир Миленков, който е сред потърпевшите пътници и пътува с шестгодишно дете, разказа, че със семейството му са запазили хотел близо до централната гара "Термини". Вариантът на „Райън еър“ беше да останем да изчакаме полет в събота и всеки ден да се чекираме на летището, което нас не ни устройваше, допълни той. Миленков уточни, че утре се връщат с полет на националния превозвач „България еър“.

Най-лошото е, че при отмяната на полета никой нищо не ни обясни и не даде информация, коментира Владимир Миленков:"Наредиха ни на опашка и всеки трябваше да чака индивидуално решение. Около 4-5 часа чакахме на тази опашка. Междувременно хората, които имаха по-добри възможности и бяха по-организирани, се оправиха сами. Другите чакахме, чакахме и в крайна сметка и ние се оправихме сами, а хората, които нямат възможности, останаха на решенията на авиокомпанията."

Миленков заяви, че ще търси обезщетение от авиокомпанията, като изчисли, че на семейство извънредното оставане в италианската столица ще излезе около 500 Е.

Сподели:

Коментари (0)

Американски изтребител е свален над Иран, пишат водещи медии в САЩ

Американски изтребител е свален над Иран, пишат водещи медии в САЩ

Според Wall Street Journal, САЩ провеждат спасителна операция за екипажа

Тръмп обеща фонтан от петрол за целия свят

Тръмп обеща фонтан от петрол за целия свят

Заради невъзможността да изнасят собствен петрол, Обединените арабски емирства са готови да подкрепят САЩ и съюзниците им в силово отваряне на Ормузкия проток

Столтенберг е бил готов да отстъпи Прибалтика на Кремъл през 2021 г.

Столтенберг е бил готов да отстъпи Прибалтика на Кремъл през 2021 г.

Москва е заявила, че предложенията ѝ не са предмет на обсъждане, а ултиматум, основан на принципа „приемай го както е или си тръгвай“