10 Март, 2026

Бохуслав Соботка: Да спрем дезинтеграцията на интегрирана Европа

 Бохуслав Соботка: Да спрем дезинтеграцията на интегрирана Европа

Чешкият министър-председател Бохуслав Соботка заяви, че движенията, които са срещу европейската интеграция и традиционната партийна система, набират влияние в Европа и социалдемократите трябва да реагират на страховете на хората, пише Prague Daily Monitor.

По време на своя реч пред конференция на управляващата словашка партия „Посока-социална демокрация“ Соботка заяви, че „социалдемократите трябва да запазят своята политическа динамика" и предупреди, че има движения, които се възползват от народното недоволство и от негативните последствия от глобализацията. Според него най-голямата опасност пред континента са „опитите за постепенна дезинтеграция на интегрирана Европа“.

„Ние трябва да реагираме на страховете на гражданите за бъдещето им. Хората се страхуват от влошената сигурност, от тероризма и от загубата на социалния си статус“, заяви Соботка. Той добави, че социалдемократите трябва да гарантират просперитета и сигурността на хората и да защитават свободата и либералната демокрация, които са заплашвани от популисти, олигарси и ксенофоби.

Сподели:

Коментари (0)

Медии спекулират: Какво се случва с Нетаняху?

Медии спекулират: Какво се случва с Нетаняху?

Дори вече има слухове дали той е жив, като някои поддръжници на конспиративни теории дават и три аргумента

Сърбия оборудва своите МиГ-29 с китайски ракети вместо с руски

Сърбия оборудва своите МиГ-29 с китайски ракети вместо с руски

Става дума за CM-400AKG - ракета с обсег между 240 и 400 километра

САЩ: Днес предстоят най-интензивните удари срещу Иран

САЩ: Днес предстоят най-интензивните удари срещу Иран

Министърът на отбраната Пийт Хегсет даде пресконференция в Пентагона