Самолет на сингапурските авиолинии се запали, докато извършваше аварийно кацане на летище "Чанги". Пострадали няма.
Авиолайнерът е извършвал полет от Сингапур до Милано, когато предупредително съобщение за разлято машинното масло и оплакване от миризма на гориво в салона принудили пилотите да се върнат.
След като самолетът се приземил, десният му двигател избухнал в пламъци. Огънят е изгасен.
На борда е имало 222 пътници и 19 души екипаж, няма ранени.
Още от Свят
ЕП: Сърбия подкопава суверенитета на съседните държави, превърна се в база за дейността на руските служби в Европа
ЕП призовава Сърбия ясно и последователно да демонстрира геополитическата си ориентация към ЕС, включително чрез пълно съгласуване с общата външна политика, особено по отношение на санкциите срещу Русия
Украйна: Свалихме руски терористичен самолет
Според предварителна, но все още непотвърдена информация, сваленият самолет е руски изтребител-бомбардировач Су-34
WSJ: Тръмп обяви край на примирието с Иран
„Мисля, че всичко е свършило, не искам да се занимавам повече с тях“, каза президентът на САЩ пред репортери на среща на върха на НАТО в Анкара в сряда. „Сега ще оставя нашите прекрасни преговарящи да продължат да говорят, ако искат."