9 Юли, 2026

Боно призова САЩ за план "Маршал" срещу екстремизма в Близкия Изток и Африка

Съединените щати трябва да станат главна движеща сила в изготвянето на план "Маршал" за слагане на край на бежанските кризи в Близкия изток и Северна Африка. Това заяви фронтменът на групата "U2" Боно, цитиран от ДПА.

Боно отправи призива си на заседание на подкомисия в американския Сенат и допълни, че такава помощ е необходима, за да се възпрепятства възхода на насилническия екстремизъм в региона.

По думите му бежанската криза не е просто хуманитарна катастрофа, а също така генерира политическа нестабилност и представлява заплаха за сигурността на САЩ.

"В духа на плана "Маршал", Америка отново има шанса да повиши глобалната сигурност чрез глобална щедрост и да превърне тези опасни времена във времена на възможност", каза Боно, който е инициатор на кампанията "Уан" за борба с крайната бедност.

С приетия след Втората световна война план "Маршал" САЩ отпускат над 12 милиарда долара помощи за следвоенното възстановяване на Западна Европа.

Сподели:
Италия експулсира двама руски военни аташета за шпионаж - включително за мисията на НАТО в България

Италия експулсира двама руски военни аташета за шпионаж - включително за мисията на НАТО в България

"Москва продължава да използва своите хибридни средства, за да атакува Запада и Италия"

Израел: Готови сме да атакуваме Иран за трети път, ако се наложи

Израел: Готови сме да атакуваме Иран за трети път, ако се наложи

"Ако се наложи да се върнем, ще се върнем, с още по-голяма сила“

Иран заплаши с нови атаки срещу американски военни бази в Персийския залив

Иран заплаши с нови атаки срещу американски военни бази в Персийския залив

Гвардейският корпус предупреди, че всяка намеса от страна на САЩ ще доведе до "смазващ отговор"

Коментари (0)