15 Януари, 2026

Борис Джонсън: Да се подготвим за Брекзит без сделка

Борис Джонсън: Да се подготвим за Брекзит без сделка

Тай заяви, че неговият краен срок за напускане на Европейския съюз с или без споразумение остава на 31-ви октомври

Кандидатът за лидер на Консервативната партия и за следващ британски премиер Борис Джонсън повтори в петък, че е крайно необходимо Великобритания да засили своята подготовка за Брекзит без сделка (излизане от ЕС без двустранно споразумение).

Говорейки пред членове на Консервативната партия в Дарлингтън, бившият кмет на Лондон критикува правителството на Тереза Мей за забавяне на подготовката за напускане на ЕС след първоначалния краен срок на 29-и март и за "объркването" сред британския бизнес по отношение на възможния резултат от преговорите с Брюксел.

"За да сведем до минимум риска, ние трябва да се подготвим наистина решително за сценарий на Брекзит без сделка",  предупреди той.

Борис Джонсън също така заяви, че неговият краен срок за напускане на Европейския съюз с или без споразумение остава на 31-ви октомври, "защото имаме достатъчно пораженство и негативност".

Той обясни, че в края на октомври ЕС трябва да може "да погледне дълбоко в очите ни и да се замисли: "Боже мой, те наистина ще го направят".
Сподели:

Коментари (0)

Невзоров: Иранският фашизъм и руският фашизъм са плодове от едно и също поле

Невзоров: Иранският фашизъм и руският фашизъм са плодове от едно и също поле

"В Иран Русия за пореден път се омаза до темето в кръв и стана съучастник в масови убийства", казва той

Зеленски: Срещнах се с Валерий Залужни

Зеленски: Срещнах се с Валерий Залужни

Двамата са обсъдили дипломатически задачи, които по думите на президента „са актуални към момента и могат да направят Украйна и всички нас по-силни“.

Белият дом: Тръмп предотврати екзекуциите на 800 протестиращи в Иран

Белият дом: Тръмп предотврати екзекуциите на 800 протестиращи в Иран

"Те трябваше да бъдат извършени вчера, са били спрени“, каза пред журналисти говорителката Каролайн Ливит