23 Март, 2026

Бой в италианския парламент заради деца на имигранти

Бой в италианския парламент заради деца на имигранти

Министърът на образованието Валерия Федели беше леко ранена, след като по време на свадата беше ударена със стол

В горната камара на италианския парламент се стигна до сбиване заради протест на десни сенатори срещу законопроект за даване на гражданство на деца на имигранти, съобщи Ройтерс.

Яростно оспорваният закон, който се подкрепя от управляващата Демократична партия, стигна до обсъждане в Сената повече от година и половина след одобряването му от долната камара.

Сенатори от антиимигрантската Северна лига апострофираха председателя на парламента и размахваха плакати, на които пишеше: "Спрете инвазията".

От видео, публикувано във Фейсбук от лидера на партията Матео Салвини, се вижда, че служители на парламента бързо отнемат плакатите от протестиращите.

Министърът на образованието Валерия Федели беше леко ранена, след като по време на свадата беше ударена със стол по лакътя.

Имиграцията е една от най-болезнените теми за италианските политици, след като през последните три години в страната по море от Либия пристигнаха повече от половин милион души, идващи главно от Субсахарска Африка, отбелязва Ройтерс.

Сподели:

Коментари (0)

"Движение за свобода" в Словения е на крачка от спечелването на изборите

"Движение за свобода" в Словения е на крачка от спечелването на изборите

Въпреки очертаваща се победа, управляващата словенска партия на настоящия премиер Роберт Голоб ще трябва да намери коалиционни партньори, за да сформира правителство

Иран: Свързаните със САЩ финансови институции могат да станат "легитимни" цели

Иран: Свързаните със САЩ финансови институции могат да станат "легитимни" цели

"Ние наблюдаваме вашите портфейли. Това е вашето последно предупреждение", заяви председателят на иранския парламент Мохамед Багер Галибаф в публикация в социалната платформа "Х"

Украински гранични служители унищожиха руски дрон „Скат“ на стойност 400 000 долара

Украински гранични служители унищожиха руски дрон „Скат“ на стойност 400 000 долара

Досега защитниците са успели да унищожат между 10 и 20 такива безпилотни летателни апарати на противника