14 Март, 2026

Бойко Борисов във "Фейсбук": Започна срещата с канцлера Меркел

Бойко Борисов във "Фейсбук": Започна срещата с канцлера  Меркел

Премиерът Бойко Борисов писа в профила си в социалната мрежа "Фейсбук" в началото на срещата си с немския канцлер Ангела Меркел. Той обясни там позициите, на които ще стои.

"Започна срещата с канцлера на Федерална република Германия Ангела Меркел.

Ще защитавам българската позиция, според която e необходимо общоевропейско решение и проява на истинска солидарност между държавите в Европа за разрешаването на проблема. Освен това ще запозная колегите с темите, които обсъдих вчера в Истанбул заедно с турския премиер и президент, и отново ще подчертая, че единствено с воля и решителност от страна на ЕС и добра координация с Турция, ще се справим успешно с този проблем. Заставам зад европейското единство и защита на суверените на държавите ни. Убеден съм, че разумът ще победи популизма и ще изградим стабилност и сила в региона", пише министър-председателят.

Единствено с воля и решителност от страна на ЕС и добра координация с Турция, ще се справим успешно с мигрантската криза, допълва той . 

 В разширените дискусии участват и министър-председателите на Хърватия и Словения и канцлерът на Австрия. Разговорите са част от работните консултации за бъдещето на Европейския съюз, инициирани от канцлера на Германия. Основна тема на дискусиите е мигрантската криза. 

Сподели:

Коментари (0)

Швеция арестува руския капитан на танкер от сенчестия флот

Швеция арестува руския капитан на танкер от сенчестия флот

Бреговата охрана се качи на борда на 228-метровия танкер „Сий Оул I“ в шведски териториални води край южния град Трелеборг късно в четвъртък

Ердоган: Да задържим нашата страна далеч от огнището "Иран" е нашият най-важен приоритет

Ердоган: Да задържим нашата страна далеч от огнището "Иран" е нашият най-важен приоритет

Посланикът на Иран в Анкара Мохамад Хасан Хабиболахзаде заяви днес, че иранската страна не може да си обясни ситуацията с навлезлите във въздушното пространство на Турция ракети след началото на войната в Близкия изток

САЩ дават награда от 10 милиона долара за информация за Моджтаба Хаменей и компания

САЩ дават награда от 10 милиона долара за информация за Моджтаба Хаменей и компания

„Тези лица командват и ръководят различни елементи на Иранската революционна гвардия (IRGC), която планира, организира и извършва терористични актове по целия свят“, заяви Държавният департамент