30 Юли, 2026

Брат на Обама: Бих гласувал за Доналд Тръмп

Брат на Обама: Бих гласувал за Доналд Тръмп

Кандидатът за президент на Републиканската партия в САЩ Донал Тръмп се похвали в Twitter, че дори братът на президента Барак Обама е заявил, че би гласувал за него. И това не е измишльотина на милиардера.

Доведеният брат на президента на САЩ Барак Обама - кениецът Малик Обама заяви, че би гласувал за Доналд Тръмп на предстоящите президентски избори, пише в „Ню Йорк Поуст“.

"Харесва ми Доналд Тръмп, защото говори от сърце. Иска да направи Америка отново велика е прекрасен лозунг. Бих искал да се срещна с него", е заявил Малик.

Доналд Тръмп спомена в интервю за евентуално излизане на САЩ от Световната търговска организация (СТО), ако бъде избран за президент, предаде АФП.

"Ще предоговаряме или ще излезем" от СТО, отвърна той на въпрос на журналист от телевизия Ен Би Си, който предположи, че предложенията му за търговски преговори с Мексико няма да минат в институцията. "Тези търговски споразумения са бедствие. Световната търговска организация е бедствие", допълни Тръмп.

Милиардерът говори и по една от любимите си теми - връщането на работни места в САЩ. По-специално той обърна внимание на факта, че компаниите, чиято централа е в САЩ и които местят работните си места към Мексико, за да намалят производствените си разходи, ще трябва, ако стане президент, да плащат данък за продажба на продуктите си на американска територия. Ставката би могла да бъде от рода на "25%, 30%, 15%". "Не съм решил. Би могла да е различна според дружествата", добави Тръмп.

Сподели:
Арестуваха двама във Франция по подозрения, че умишлено са предизвикали пожарите в Бордо

Арестуваха двама във Франция по подозрения, че умишлено са предизвикали пожарите в Бордо

Пожарите избухнаха на фона на продължаващата интензивна гореща вълна, обхванала голяма част от Европа

Дрон атакува и подпали два газови кораба на пристанище в Египет

Дрон атакува и подпали два газови кораба на пристанище в Египет

До момента никоя страна не е поела отговорност за нападението. Корабите са повредени.

Нощен руски удар по Лвов: Горят жилища, хора са затрупани под развалините

Нощен руски удар по Лвов: Горят жилища, хора са затрупани под развалините

Общо са повредени над 20 жилищни сгради, както и училище и две детски градини“, отбеляза кметът на Лвов Андрей Садовий

Коментари (0)